Generator JPK poznaj nowy system informatyczny

JPK Generator

Większość dużych firm kończy obecnie wdrożenie oprogramowania i dostosowywanie swoich systemów informatycznych do przesyłania organom podatkowym Jednolitego Pliku Kontrolnego. Nie oznacza to jednak końca prac. Biorąc pod uwagę doświadczenie innych krajów należy przypuszczać, że obecne struktury JPK będą ulegały zmianom. Ich rozwój i ewolucja będą wymagały dodawania kolejnych elementów i rozbudowy struktury.

Jednym z narzędzi, które może być rozwijane zarówno przez dostawcę, jak i przez jego partnerów jest JPK Generator, składający się z trzech, podstawowych modułów.

1. jpk logowanie

Moduł Generator

Narzędzie jest rozwiązaniem służącym do generowania Jednolitego Pliku Kontrolnego, na podstawie dostarczonych danych oraz zgodnie ze standardami wytyczonymi przez Ministerstwo Finansów.

3. jpk generator

 

 

 

 

 

Moduł Konwerter

Moduł jest rozszerzeniem podstawowej funkcjonalności aplikacji czyli generatora plików JPK. Moduł dodaje funkcjonalność konwersji określonych typów raportów na dane matrycowe potrzebne dla modułu generatora.

4. jpk konwerter

 

 

 

 

 

Moduł Korektor

Narzędzie jest dodatkowym modułem aplikacji generatora plików JPK. Służy ręcznemu edytowaniu danych w celu ich uzupełnienia lub kontroli.
Więcej na temat tego jak działa JPK Generator dowiesz się tutaj.

5. jpk importer

JPK Generator posiada również repozytorium wszystkich plików, a także wgląd w listę faktur, co daje możliwość edycji i korekty.

6. jpk pliki

7. jpk faktury

 

Więcej informacji na temat JPK Generatora znajduje się tutaj.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn