Gdzie na świecie można znaleźć najbardziej utalentowanych programistów?

chess-1483735_1280

HackerRank opublikował zestawienie pokazujące gdzie na świecie można znaleźć najbardziej utalentowanych programistów. Analiza danych pokazała, że o ile społeczność zamieszkująca Stany Zjednoczone i Indie jest bardzo liczna, to najbardziej utalentowani pochodzą z Chin i Rosji.

Dane, które znalazły się w rankingu zostały zebrane podczas testów jakie wykonali programiści z całego świata na przestrzeni kilku lat. Jak pisze Ritika Trikha, blogerka HackerRank, gdyby dzisiaj urządzić światową olimpiadę w programowaniu, Chin zdobyły by złoto, Rosja srebro, natomiast co bardzo nas cieszy, Polska uplasowała by się na podium na trzecim miejscu! USA i Indie znajdują się daleko w tyle w tym zestawieniu (28 i 31 miejsce), więc mimo licznej społeczności, dużo pracy przed nimi by dogonić poziomem najlepszych.

Testy udostępniane przez HackerRank obejmują takie aspekty informatyki jak języki programowania, algorytmy, bezpieczeństwo. Programiści są oceniani pod kątem dokładności i szybkości wykonywanych zadań.

Jeśli spojrzymy na ranking krajów, które najlepiej wypadły w testach języków programowania to JAVA jest zdecydowanie domeną Polaków, tu znajdujemy się na pierwszym miejscu.

Inni liderzy to na przykład Francja prowadzi w C++, Finlandia w Ruby, a specjalnością Szwajcarów są bazy danych.

Więcej szczegółów i rankingów znajdziecie na HackerRank.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn